• Máte zájem o naše služby?
  • +420 606 781 181

Kotle 4.Emisní třída


Automatické kotle na tuhá paliva TOPMAX TOP - EKO,  emisní třída 4(dle ČSN EN 303-5) - jsou určené pro moderní instalace centrálního vytápění v rodinných domech a stejně tak i v průmyslových objektech. Kotle je možné instalovat do otevřených i uzavřených systémů s příslušným zabezpečením.

Kotlové těleso je tvořené ze svařených ocelových dílů, kotel je vybavený automatickým podávaním paliva ze zásobníku, cyklovaným retortovým litinovým hořákem, spalinovými horizontálními výměníky s odpovídajícím výkonem, ventilátorem a elektronickou regulací.

Elektronická regulace (v českém jazyce) zabezpečuje obsluhu ventilátoru vhánějícího vzduch do hořáku, umožňuje řízení oběhových čerpadel pro TUV /UT a zároveň řídí automatické podávání paliva.
Součastí kotle je nářadí k čištění kotle a vírníky spalin zvyšující tepelnou výměnu na plochách výměníků, litinový deflektor pro ochranu výměníků tepla před žárem, násypka, podávací mechanismus paliva, retortový litinový hořák.

Deflektor ECO save systém

Deflektor ECOsave SYSTÉM má patentovanou konstrukci s vydutým tvarem. Deflektor tohoto typu je určený pro automatické kotle na uhlí TOP-EKO a TOP-DUAL i pro verze multi do 50 kW.

UHLÍ PELETY

Automatické kotle na pevná paliva TOPMAX TOP-EKO PLUS - emisní třída 4(dle ČSN EN 303-5) jsou určené k instalaci v moderních instalacích centrálního vytápění jak v rodinných domech, tak i v průmyslových objektech. Kotle je možné instalovat do otevřených i uzavřených systémů s příslušným zabezpečením. Kotlové těleso je tvořené ze svařených ocelových dílů. Kotel je vybavený automatickým podáváním paliva ze zásobníku, cyklovaným retortovým litinovým hořákem, spalinovými horizontálními výměníky s odpovídajícím výkonem, ventilátorem a elektronickou regulací.

Tyto kotle jsou určeny ke spalování uhlí, frakce 5-25 mm (ekohrášek), dřevěných pelet o průměru 6 nebo 8 mm, jemného suchého uhelného prachu, pelet ze slámy, pelet ze slunečnic, ovse a další biomasu zrnitosti, která umožní přikládání ze zásobníku pomocí šnekového podavače a spalování na retortě. Nominální výkon automatického kotle závisí na druhu spalovaného paliva. Nejvyššího výkonu dosáhneme při použití černého uhlí nebo dřevěných pelet. Emisní parametry kotle vyhovují normě CSN EN 303-5, emisní třída 4.

KLÍČOVÉ VÝHODY A VLASTNOSTI KOTLŮ TOPMAX TOP-EKO Plus

• Tichý provoz podavače
• Tepelný výměník vyrobený z certifikované kotlové oceli
• Kompaktní zabudovaný regulátor
• Jednoduché ovládání – Plně textový regulátor s intuitívním nastavováním
• Možnost instalace havarijního roštu
• Vysoká účinnost
• Garantovaná kvalita – všechny sváry výměníků tepla realizované průmyslovýmí roboty
• Nízka úroveň škodlivých emisí potvrzená certifikáty
• Litinový univerzální hořák
• Široký rozsah modulace výkonu
• Tlakoměr vestavěný v regulátoru
• Čistící otvor v kouřovodu
• Jednoduchý systém vyrovnávání kotle
• Možnost regulování spalinového tahu
• Protižárová ochrana dvířek
• Továrenský servis door-to-door
• Garance dostupnosti náhradních dílů
• Možnost připojení pokojového regulátoru
• Možnost mimosezónního ohřevu TUV
• Režim regulátoru “ léto / zima “
• Prodloužená cirkulace spalin
• Schopnost ovládat čerpadla TUV, ústředního vytápění a cirkulace TUV
• Bezpečnostní systémy (STB, závlačky, pojistky)
• Bohatá doplňková výbava (Senzor teploty TUV, Vírníky spalinových plynů, nářadí)
• Připojovací unifikovaná svorkovnice

DUÁLNÍ

Automatické kotle na tuhá paliva TOPMAX-DUAL a TOPMAX DUAL MULTI jsou určené k instalaci v moderních instalacích centrálního vytápění v rodinných domech a stejně tak i v průmyslových objektech. Kotle je možné instalovat do otevřených i uzavřených systémů s příslušným zabezpečením.

Kotlové těleso je tvořené ze svařených ocelových dílů, kotel obsahuje dvě spalovací komory:
1.komora je určená ke spalovaní paliva v litinovém retortovém hořáku s automatickým podáváním
2.komora je určená ke spalování paliva s ručním přikládaním paliva

Spalinové výměníky jsou konstruované:
- u 15kW verze jako horizontální kapsové s mechanickým čištěním
- u 25kW verze jako vertikální trubicové s čistícími spirálami, které umožňují čištění z venkovní strany kotle

Elektronická regulace (v českém jazyce) zabezpečuje obsluhu ventilátoru vhánějícího vzduch do hořáku, umožňuje řízení oběhových čerpadel pro TUV /UT a zároveň řídí automatické podávání paliva.
Součastí kotle je nářadí k čištění kotle, litinový deflektor pro ochranu výměníků tepla před žárem, násypka, podávací mechanismus paliva, litinový retortový hořák.


TOPMAX EKO-DUAL/MULTI

V automatickém režimuje kotel určen ke spalování uhlí, frakce 5-25 mm (ekohrášek/ořech2), dřevěných pelet o průměru 6 nebo 8 mm, jemného suchého uhelného prachu, pelet ze slámy, pelet ze slunečnic a další biomasy o zrnitosti, která umožní přikládání ze zásobníku pomocí šnekového podavače a spalování na retortě. Nominální výkon automatického kotle závisí na druhu spalovaného paliva.  V režimuručního přikládání na vodním roštu lze spalovat kusové dřevo a kusové uhlí. Kotle jsou vyráběné ve výkonech 15, 20, 25 kW. Plní emisní normu ČSNEN 303-5, třída 4. 

PELETY

Kotle TOPMAX-PELLET jsou určené k instalaci v moderných instalacích centrálního vytápění v rodinných domech jako i průmyslových objektech.
Kotle je možné instalovat do otevřených i uzavřených systémů s příslušným zabezpečením.

Kotlové těleso je tvořené ze svařených ocelových dílů, kotel obsahuje vertikální trubicové spalinové výměníky, přepadový hořák s keramickou zapalovací spirálou.
Elektronická regulace (v českém jazyce) zabezpečuje obsluhu hořáku, umožňuje řízení oběhových čerpadel pro TUV /UT a zároveň řídí automatické podávání a zapalování paliva.Součástí kotle je hořák s automatickým zapalovaním, násypka, podávací mechanismus paliva.

 

Kotle TOPMAX-PELLET Plus jsou určené k instalaci v moderných instalacích centrálního vytápění v rodinných domech jako i průmyslových objektech.
Kotle je možné instalovat do otevřených i uzavřených systémů s příslušným zabezpečením.

Kotlové těleso je tvořené ze svařených ocelových dílů, kotel obsahuje vertikální trubicové spalinové výměníky s čistícími spirálami, které umožňíjí čištění z venkovní strany kotle, přepadový hořák s keramickou zapalovací spirálou a odtahový ventilátor.
Elektronická regulace (v českém jazyce) zabezpečuje obsluhu hořáku, umožňuje řízení oběhových čerpadel pro TUV /UT a zároveň řídí automatické podávání a zapalování paliva. Součástí kotle je hořák s automatickým zapalovaním, násypka, podávací mechanismus paliva a odtahový ventilátor.

 

"Kotlíková dotace" v Moravskoslezském kraji.

Kotle TOPMAX řady TOP-EKO, jsou zapsané v databázi SVT  (Seznam podporovaných kotlů).TOPMAX TOP-EKO 12-50kW


Prodej pytlovaného uhlí a pelet

Nejen naším klientům nabízíme balené uhlí - ekohrášek, s výhřevností 24 - 27 MJ/kg.