• Máte zájem o naše služby?
  • +420 606 781 181

REFERENCE

Tepelné čerpadlo 18 kW

V novostavbě v Ostravě byl doplněný systém vytápění o tepelné čerpadlo vzduch/voda, které nahradí dražší, plynový způsob vytápění. Mimo vytápění do podlahového systému v domě, tepelné čerpadlo bude zajišťovat ohřev vody v bazénu. Základem instalovaného systému je multifunkční akumulační nádoba INOX o objemu 350 litrů, kterou nahřívá tepelné čerpadlo a z ní je pak odebíraná teplá voda přes deskový výměník do topné soustavy domu. Dále je z akumulační nádoby odebíraná teplá voda pro ohřev bazénu. Pro nedostatek místa v technické místnosti, je AKU nádoba umístění v garáži, kde byly instalovány dva radiátory, které tuto venkovní garáž vytápí.


Klimatizace NORD Line AUS 12-32

Pro vytápění a klimatizaci kanceláře pojišťovacího makléře v Šumperku bylo instalováno tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, s jednou vnitřní jednotkou. Vnitřní jednotka je velmi tichá, obsahuje ventilátor, výparník a řídící elektroniku. Venkovní jednotka je osazená kompresorem, kondenzátorem a ventilátorem. Zařízení je možné provozovat do teploty až -15°C. Klimatizační jednotka je dodávána na trh Ostravskou firmou Nosreti.


Tepelné čerpadlo 12 kW

Tepelné čerpadlo o výkonu 12 kW nahradilo v nízkoenergetickém domě elektrokotel. Pro akumulaci topné vody byla zvolena 400 litrová multifunkční akumulační nádoba, ve které je vnořený 120-ti litrový boiler na teplou vodu. V celém domě je podlahové vytápění.


Tepelné čerpadlo 18 kW

Novostavba v obci Dobratice u Frýdku-Místku, zvolila pro vytápění a ohřev teplé vody tepelné čerpadlo vzduch - voda, které je doplněno multifunkční akumulační nádobou o objemu 500 litrů. Systém vytápění domu je kombinovaný - v přízemí je podlahové vytápění, v patře nízkoteplotní radiátory. Regulace teploty je řešena rádiovým pokojovým termostatem. AKU nádoba je osazená nerezovým výměníkem pro ohřev teplé vody, další výměník je připravený pro dopojení solárních termických kolektorů.

 


Tepelné čerpadlo 16 kW

 Čerpadlo nahradilo v oblasti vytápění a ohřevu teplé vody plynový kotel. Součástí sestavy je multifunkční akumulační nádoba, která je osazena také solárním výměníkem pro doplnění systému o tento způsob využití obnovitelných zdrojů.