• Máte zájem o naše služby?
  • +420 606 781 181

Kolektory

Trubicové kolektory C01 / CB01


Vysokoefektivní vakuový trubicový kolektor se systémem Heatpipe zajišťuje maximální výkon i při nepříznivých klimatických podmínkách s minimálním vlivem okolní teploty. Prošel náročnými certifikačními zkouškami EN 12975 a Solar Keymark s vynikajícími výsledky.

             


Selektivní absorbér pro maximální pohlcení slunečních paprsků. Výborná tepelná izolace zaručující výhodný provoz v zimních měsících. Trubicový systém umožňuje montáž kolektorů v odklonu od jihu při zachování plného výkonu. Možnost použití jak pro ohřev teplé užitkové vody, tak pro přitápění v zimních měsících. Vysoká návratnost systému. Nemrznoucí směs v systému a automatická regulace zaručuje minimální nároky na údržbu. Nízká prostorová náročnost a jednoduchost ukotvení do střechy či na ní zaručuje univerzální použití. Kvalitní materiál nepodléhající korozi se zárukou 15 let na vakuové trubice a 3 let na systém. Konstrukce zachovávající svůj původní výkon i po desítkách let využívání s možností plné recyklace.

Solární kolektory - Technická specifikace

Průtoková část sběrače: 1.2 mm měď
Venkovní uchycení: 1,8 mm hliníková slitina
Izolační vrstva: 50mm polyuretan
Pracovní teplota: 99 °C
Pracovní tlak: 0,1 MPa
Barva: Ocelová šeď, lesklá černá
Příslušenství: Plastová krytka
Stagnační teplota: 245 °C
Tepelná kapacita: 74,6 KJ/m2K
Optická účinnost: 0,818
Koeficient tepelného přenosu: 2,24
Koeficient tepelné ztráty: 0,0091
Úhlový koeficient:

1,260

Kolektory Westech WT-B 58/1800

 

                                                 
Vysoce účinný solární kolektor renomovaného výrobce WESTECH SOLAR, nabízí špičkový výkon a trvale nejvyšší solární zisky, a to i v zimním, jarním a podzimním období. Díky tzv. „suchému napojení“ trubic systémem Plug in (nepřímý ohřev) se vyznačuje tento kolektor vysokou provozní bezpečností. Při výměně trubic není nutné systém vypouštět. Jednoduše se trubice vymění za chodu. Jednoduchá a ekonomicky nenáročná výměna trubic je jednou z mnoha výhod, kterými disponuje tento typ kolektoru.   Solární kolektor typu HEAT PIPE je uzavřený, což znamená, že teplonosná kapalina cirkuluje pouze ve sběrači kolektoru a necirkuluje v samostatných trubicích. Další velkou výhodou tohoto kolektoru je, že přijímá i difuzní záření, tudíž když je nebe zatažené, systém funguje. Díky kvalitním trubicím je také kolektor schopen přijímat záření z více úhlů, než je tomu u plochých kolektorů. Takto kolektor může pracovat již od východu až do západu slunce a pohlcovat záření ze všech stran, včetně odrazů.
Nosná konstrukce je vyrobena z kvalitního nerezového materiálu INOX, což zaručuje dlouhou životnost bez povrchových ochran (nátěrů). Variabilita a nízká hmotnost jednotlivých dílů kolektoru zaručuje velmi rychlou a jednoduchou instalaci. Jako příslušenství solárního kolektoru je upevňovací nerezová konstrukce pro rovné střechy nebo žárově pozinkované háky pro instalaci na šikmé střechy. Tento kolektor má výrazně větší přenosové měděné plochy trubic a tím dosahuje větších zisků.

Typ - počet trubic
Aperturní plocha
Délka
Šířka
Výška
Plocha
 
WT-B58-20 trubic
1,89 m2 2030 mm 1690 mm 180 mm 3,43 m2
WT-B58-30 trubic
2,83 m2 2030 mm 2490 mm 180 mm 5,05 m2